پیام علمی :: دکتر ملیحه عرب متخصص زنان

استئوارتریت
 

استئوارتریت

استئوارتریت یک اصطلاح عمومی است که به معنی التهاب مفاصل است.
ﺳﻪشنبه، 04 خرداد 1400 | Article Rating

-استئوارتریت یک اصطلاح عمومی است که به معنی التهاب مفاصل است. ده ها نوع آرتروز وجود دارد. استئوارتریت شایع ترین نوع آن است  که با افزایش سن همراه بوده ، و اغلب بر روی دست ها ، زانوها و لگن تأثیر می گذارد.

-محلی که 2 استخوان به هم می رسند به طور معمول با ماده ای الاستیکی به نام غضروف پوشانده می شود. این ماده باعث می شود استخوان ها بدون ایجاد درد روی هم  بلغزند. با شروع آرتروز ، غضروف ها شروع به تجزیه می کنند. با فرسایش غضروف ، استخوان های مفصل شروع به ساییدن روی یکدیگر می کنند که می تواند باعث درد ، سفتی و تورم شود

-اقدامات کمکی در  کاهش علائم آرتروز:

1) وقتی درد شما در بدترین حالت است ، چند دقیقه استراحت کنید  اما خیلی طولانی استراحت نکنید. زیرا عضلات شما را ضعیف و درد شما را بدتر کند.

2) لاغر شوید (اگر اضافه وزن دارید) - سنگین بودن فشار بیشتری را بر روی مفاصل وارد می کند.

3)  فیزیوتراپی و ورزش کنید داشتن عضلات قوی مقداری از فشار مفاصل را کاهش داده و می تواند درد شما را در طولانی مدت کاهش دهد ، حتی اگر در ابتدا انجام آن دردناک باشد.

4) از کفش طبی ، آتل ، عصا ، واکر یا هر وسیله دیگری که به شما کمک می کند استفاده کنید ، این دستگاه ها می توانند به حفظ ثبات مفاصل کمک کرده و یا وزن را از روی آن بردارند.

5)از کمپرس گرم یا سرد استفاده کنید

6) درباره آرتروز مطالعه کنید و اطلاعات کافی داشته باشید تا از اقدامات لازم برای بهبود خود مطلع شوید.

-گیاهان ، ویتامین ها یا مکمل های درمان کننده آرتروز:  هیچ مدرک قوی وجود ندارد که مکمل ها از هر نوعی در علائم آرتروز تأثیر بگذارند. این حتی در مورد گلوکوزامین و کندرویتین نیز صحت دارد ، که این موارد را اکثر مردم تصور می کنند به آرتروز کمک می کنند. اگر می خواهید مکمل ها یا گیاهانی را امتحان کنید ، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

-داروهای کاهش درد آرتروز: داروهایی وجود دارد که می تواند به شما در کنترل درد ناشی از آرتروز کمک کند. شامل قرص ها و همچنین کرم ها و ژل ها هستند. در برخی شرایط ، پزشکان ممکن است تزریق هایی را برای کاهش موقت درد به مفصل تزریق کنند.

-جراحی برای درمان آرتروز: وقتی سایر درمان ها به اندازه کافی کمک نکنند ، برخی از افراد مبتلا به آرتروز جراحی می شوند. مثل تعویض مفصل زانو. جراحان در حال کار بر روی انواع دیگر جراحی برای آرتروز نیز هستند.

-موارد مختلف را امتحان کنید تا زمانی که بدانید چه عواملی موثر است  به سختی می توان علائم آرتروز را کنترل کرد. اما امید خود را از دست ندهید. شاید لازم باشد ترکیبات مختلفی از داروها ، تمرینات و وسایل را امتحان کنید تا رویکرد مناسب شما را پیدا کند. اما اکثر مردم راهی برای بازگشت به بسیاری از کارهایی که دوست دارند انجام دهند پیدا می کنند.

 

تصاویر
  • استئوارتریت
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

طراحی و توسعه توسط NouSoft